niedziela, 6 czerwca 2010

Miody z rodzinnej pasiekiWybraliśmy się ostatnio spontanicznie do Ustronia (Ustroń). Taka sympatyczna miejscowość, górki, lasy, można sobie miło pospacerować, a nawet udać się do sanatorium :)

Zjedliśmy pyszne i za grosze ciasta w cukierni Bajka w cetrum. Chcieliśmy zobaczyć Leśny Park Niespodzianek, ale cały czas padało i po wizycie w cukierni stwierdziliśmy, że wpadniemy tylko do Muzeum etnograficznego - Stara Zagroda, które jest dwa kroki od cukierni.

Idziemy, patrzymy, a obok muzeum mały sklepik - na wystawie miodki różne i ogólnie bardzo zachecająco sklepik wygląda :)

Wchodzimy, a w środku nie tylko miodki, ale i kosmetyki takie ciekawsze i herbatki, zioła różne, nalewki i inne cuda natury.

Właścicielką sklepiku była przesympatyczna pani, z którą wdaliśmy się w dyskusję o ekologicznych produktach, jakości miodu w sklepach i innych życiowych tematach :) Ależ było miło!

I dowiedzieliśmy się, że pani (i jej córka) jest wielką entuzjastką produktów ekologiczych. Opowiedziała nam mnóstwo ciekawostek ze świata miodu i naprawdę było widać, że zależy jej na jakości produktów, które ma w swoim sklepie.

Pani bardzo polecała miody z dużej, acz rodzinnej pasieki z Bielska. Pasieka nazywa się http://pszczelidar.pl

Te same miody są również dostępne na stronie: http://jakwulu.pl

Polecam, bo pani uwierzyłam, miodków nakupiłam i w rodzinne firmy wierzę :)

Miód miodowi nierówny - a ponieważ trudno jest zweryfikować jego jakość, lepiej zaopatrywać się w miód u wiarygodnego źródła.

A muzeum było zamknięte :)

Wrzuć na Facebook'a   Dodaj link do swojej strony   Bez chemii - start 

2 komentarze:

  1. uwielbiammm... zwłaszcza gryczany. Kawa słodzona miodem gryczanym - Polecam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy wpis, pomyślałam, że dodam coś od siebie. Mieszkam na wsi i w poniedziałki na targu jest parę osób które sprzedają miód, są to osoby z okolic, wydawało mi się zawsze, że taki miód jest naj, ale to też może być mylące, bo nawet ten naturalny miód który produkują pszczoły może nie być naturalny. Np.pszczelarz stawia cukier przed ulem. Nie jest to fair ani w stosunku do pszczół ani kupujących. Smutne trochę. Ale pocieszające, ze znalazłaś osobę która faktycznie dba o eko-miód w swoim sklepiku :)

    OdpowiedzUsuń