niedziela, 9 maja 2010

Kobieta i Natura, Preeti AgrawalKobieta i Natura czyli jak zachować zdrowie na każdym etapie życia
Dorota Hartwich w rozmowie z Preeti Agrawal


Dorota Hartwich (ze wstępu):

"Nie chciałam, by moje spotkanie z lekarzem ograniczyło się do kilku formalnych pytań i odpowiedzi, pobrzękiwania metalowych narzędzi i wypisania recepty. Prócz doświadczenia zawodowego, oczekiwałam prawdziwej rozmowy, mądrości i otwartości nie na pacjenta, ale na człowieka. To wszystko zastałam za drzwiami gabinetu dr Preeti Agrawal.

Tak zaczęły się nasze rozmowy; najpierw o ciąży i macierzyństwie, potem o zdrowiu kobiety, od najmłodszej do najstarszej.

Owocem naszych spotkań jest ta książka, w której odpowiedzi na pytania dotyczące zdrowia, kobiecości oraz relacji z naturą i własnym ciałem znajdzie nastolatka, kobieta młoda, przyszła mama, kobieta dojrzała i babcia.

Moja rozmówczyni przedstawia między innymi nieznane, pozytywne aspekty menstruacji, odpowiada na pytania związane z higieną i zdrowiem życia intymnego, pokazuje korzyści płynące z naturalnego prowadzenia ciąży i porodu.

Kobiety dojrzałe przekonuje, że menopauza nie musi być pasmem cierpień, bo jest naturalną zmianą, niosącą nowe, pozytywne doświadczenia. Istotnym elementem naszych rozmów są konkretne porady oraz zalecenia dietetyczne, dostosowane do wieku kobiety i konkretnego problemu zdrowotnego.

Dużo uwagi poświęcamy sferze emocjonalnej, jako tej, która ma kluczowy wpływ na kondycję zdrowotną każdej kobiety. Naszym celem jest zachęta do podjęcia odnowionego, świadomego kontaktu z własną kobiecością, do pełnej akceptacji własnego ciała, dostrzeżenia ukrytego jego potencjału, możliwości samoleczenia i zapobiegania chorobom, które często przecież przychodzą bez pukania do drzwi. To książka nie tylko dla kobiet. Także dla tych wszystkich, którzy kobiety kochają."

Wrzuć na Facebook'a   Dodaj link do swojej strony   Bez chemii - start 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz