niedziela, 9 maja 2010

Carpooling lub Carsharing, czyli wspólny samochódCarpooling, czyli jedziemy razem
Czy każdy z nas musi mieć samochód do własnej dyspozycji? A gdyby tak spróbować jeździć razem np. do pracy? Zwyczajnie dogadać się ze znajomymi w pracy, którzy mieszkają w okolicy i dojeżdżać jednym samochodem zamiast dwoma. Gdyby każdy tak robił, mielibyśmy 4 razy mniejsze korki, 4 razy więcej miejsc parkingowych, mniejsze opłaty za paliwo i przy okazji sympatyczną konwersację w drodze do pracy :)

W tej chwili są 2 portale internetowe, które to umożliwiają:
- www.autem.pl
- www.jedziemyrazem.pl
- www.carpooling.pl

Carsharing, czyli członkostwo w firmie wypożyczającej samochody na krótki czas
Za granicą idea car sharingu realizowana jest już od jakiegoś czasu. Są firmy wypożyczające samochody na krótki czas, nawet na godziny. Punkty odbioru i zwrotu aut są w różnych lokalizacjach miasta. Każdy, kto chce korzystać z samochodu płaci rocznie za członkostwo plus za kilometry, które przejedzie. Nie trzeba więc martwić się o naprawę samochodu, ubezpieczenie, garażowanie, itd. Jeśli auto jest potrzebne, po prostu go używasz, jeśli nie - nie zaprząta ci głowy :)
Wrzuć na Facebook'a   Dodaj link do swojej strony   Bez chemii - start 

3 komentarze:

  1. carpooling na dłuższych trasach umożliwia http://www.carpooling.pl - to jest polska wersja największego tego typu serwisu w Europie

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za informacje - dodałam link :)

    OdpowiedzUsuń
  3. W Holandii taka forma dojazdu do pracy jest bardzo popularna - informacja zaczerpnięta od Holendra:)

    OdpowiedzUsuń