środa, 31 marca 2010

Biala gorczyca na bole miesni, stawow, reumatyzm
Jak stosować nasiona białej gorczycy?

Niepozorne nasionka białej gorczycy mają szerokie zastosowanie w terapii. Przede wszystkim używa się jej do wypełniania materaców dla osób cierpiących na reumatyzm, obrzęki, nerwobóle i bóle głowy. Działa antybakteryjnie, dlatego, gdy mamy problemy z zębami czy infekcję gardła, możemy blisko chorego miejsca przyłożyć woreczek wypełniony gorczycą.

Do materaców z gorczycą dodaje się często łuski gryczane, które neutralizują nawet bardzo silne promieniowanie żył wodnych oraz urządzeń elektrycznych. Zawarte w łuskach taniny i związki fenolowe hamują rozwój roztoczy i bakterii szkodliwych dla zdrowia, dzięki czemu łagodzą objawy wszelkich alergii.

Korzystanie z takiego materaca łagodzi też napięcia mięśniowe, poprawia krążenie, reguluje oddychanie, zapobiega powstawaniu odleżyn, przyspiesza regenerację organizmu i gojenie się wszelkich ran. Poduszka z łuską gryczaną ma te same właściwości co materac, dlatego przydaje się w schorzeniach kręgosłupa, dyskopatiach, bólach głowy (również migrenowych). Ponadto nie nagrzewa się, co ma duże znaczenie dla osób gorączkujących.Jak zrobić poduszkę gorczycową?

Można użyć poszewkę od jaśka - trzeba ją przeszyć kilka razy i w ten sposób zrobić rowki, w które sypiemy nasiona białej gorczycy, może być w połączeniu z łuską gryczaną. Rowki też pownne być przeszyte co kilka cm, żeby gorczyca nie zbiła się w jednym rogu. Taki woreczek, opaska na głowę, kolano czy podłużny pas na kręgosłup zrobiony własnorecznie jest też ciekawym pomysłem na prezent.

Poduszkę przykładamy na noc na gołe ciało w miejscu, gdzie najbardziej dokucza nam reumatyzm lub artretyzm. Sucha gorczyca nie nagrzewa od razu, dopiero jak nagrzeje się od ciała, zaczyna się jej dobroczynne działanie - promieniowanie.

Równie korzystne ma być stosowanie nasion bezpośrednio na skórę. Jeżeli bóle są umiejscowione w kończynach dolnych, to wkłada się stopy po kostki w nasiona, a jeżeli ból jest w kończynach górnych, to umieszcza się dłonie w nasionach.

Natomiast jeżeli ból jest umiejscowiony w kręgosłupie, to trzeba położyć się na nasionach rozsypanych na prześcieradle. Stosuje się ten sposób dwa razy dziennie po 10 min, stopniowo zwiększając ten czas do 30 min w ciągu 7-10 dni.

Korzystne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne ma polegać na neutralizowaniu szkodliwego promieniowania cieków wodnych przez nasiona. Zapas gorczycy trzeba odnawiać co 3 lata.

Informacje o gorczycy znalazłam dzisiaj i nie miałam czasu przetestować, ale brzmi to bardzo ciekawie i na pewno zajmę się szyciem woreczków :)

Wrzuć na Facebook'a   Dodaj link do swojej strony   Bez chemii - start
 

3 komentarze:

  1. Zrób ciasto'rozwałkuj,posyp sproszkowaną gorczycą,jeszcze raz rozwałkuj,przylep do bolącego m-sca,owiń folją i potrzymaj. Po wygrzaniu wystarczy zmyć i po zawodach!

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam. Juz drugi raz korzystam z materaca gorczycowego i jestem bardzo zadowolony. Z czystym sumieniem moge go polecic.

    OdpowiedzUsuń
  3. Witam.Chciałabym mieć materac gorczycowy,dlatego surfuje ne necie wybieram na twój link no bardzo się podobam..;)jestem osobą niesłyszacą..przepraszam troche błędy pisze...Pozdrawiam...

    OdpowiedzUsuń